Read Göğsü Kınalı Serçe by Nihat Behram Free Online


Ebook Göğsü Kınalı Serçe by Nihat Behram read! Book Title: Göğsü Kınalı Serçe
The author of the book: Nihat Behram
Edition: Büyülü Fener
Date of issue: 2007
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 5.98 MB
City - Country: No data
Loaded: 2002 times
Reader ratings: 6.2

Read full description of the books:Nihat Behram´ın yüzlerce yıldır Anadolu´da anlatılagelen halk masallarından seçip, yorumlayıp şiirleştirdiği ve çocuk-büyük her yaştan insana yaşam dersleriyle dolu bu masal-şiir kitabı, halk kültürünün zenginliklerinden beslenmek isteyenler için bir kaynaktır.

"Canalıcı´da asalak geçinenlerin, Üselek´te din bezirganlarının, Tilki ile Yılan´da kalleşve düzenbazların içyüzlerini çocukların düzeylerine uygun bir anlatımla ortaya koyan Nihat Behram, son yılların en önemli çocuk kitaplarından birini yazmıştır. Gögsü Kınalı Serçe, sanatsal masalların en güzel örneklerinden biridir.


Download Göğsü Kınalı Serçe PDF Göğsü Kınalı Serçe PDF
Download Göğsü Kınalı Serçe ERUB Göğsü Kınalı Serçe PDF
Download Göğsü Kınalı Serçe DOC Göğsü Kınalı Serçe PDF
Download Göğsü Kınalı Serçe TXT Göğsü Kınalı Serçe PDFRead information about the author

Ebook Göğsü Kınalı Serçe read Online! Born Mustafa Nihat Behramoğlu.
He is the brother of poet Ataol Behramoğlu.

Nihat Behram, Türk gazeteci, şair ve yazar.
Gazetecilik Yüksek Okulu'nu bitirdi. İlk şiiri 1967'de yayımlandı. 1975'te ağabeyi Ataol Behramoğlu ile birlikte Militan dergisini ve 1979'da Yılmaz Güney ile birlikte Halkın Dostları dergisini çıkardı. 1972'de çıkardığı ilk şiir kitabı olan Hayatımız Üstüne Şiirler kitabı yasaklandı ve yazdıklarından ötürü 12 Mart Dönemi'nde iki yıl askeri cezaevinde tutuklu olarak yattı.

Cezaevinden çıktından sonra bir süre gazetecilikle uğraştı. Vatan gazetesinde ele aldığı Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın yaşamlarını ve mücadelelerini anlatan yazı dizisi, çok ilgi görünce Darağacında Üç Fidan adıyla kitaplaştırıldı. Bu yazı dizisi ve şiirleri öne sürülerek sivil mahkemelerde ve sıkıyönetim mahkemelerinde hakkında birçok dava açıldı. 12 Eylül Dönemi'nde Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlığından çıkarıldı. 1996 yılında Türkiye'ye döndü. Bugüne değin 12 şiir kitabı yayımlandı. Şiirlerinde doğanın yeri ve sözcük dağarcığının zenginliği dikkat çekicidir.

Entelektüel dergisinde 2000 yılında çıkan "Özlemin Kadar" adlı şiiri özellikle beğeni toplamıştır.

sol.org.tr haber sitesinde her iki haftada bir çarşamba günleri yazıları yayınlanmaktadır. Türkiye Komünist Partisinin 9. kongresinde kürsüden okuduğu "ayaklanma çağrısı" adlı şiiri büyük beğeni toplamıştır. Son olarak 15 mart 2009 günü, yine TKP'nin düzenlediği "Ya Osmanlıya dönüş, Ya Sosyalist Cumhuriyet" mitinginde şiirlerini kürsüden seslendirmiştir.

Toplumcu Gerçekçi Şiir ilkelerine yöneldi,şiirini yeni biçim ve tema arayışlarıyla besledi.Çevirileriyle de dikkat çekti.Edebiyat ve kültür üzerine yazdıkları,antoloji ve diğer çalışmalarıyla kuşağın önde gelen yazarları arasına girdi.
Reviews of the Göğsü Kınalı Serçe


REUBEN

The most cool book

HUGO

Why is she out! It must be endless!

ZOE

Our favorite book

JACOB

From disgust to delight!

SOFIA

There are significant drawbacks
Add a comment
Download EBOOK Göğsü Kınalı Serçe by Nihat Behram Online free

PDF: gs-knal-sere.pdf Göğsü Kınalı Serçe PDF
ERUB: gs-knal-sere.epub Göğsü Kınalı Serçe ERUB
DOC: gs-knal-sere.doc Göğsü Kınalı Serçe DOC
TXT: gs-knal-sere.txt Göğsü Kınalı Serçe TXT